קליטה

ברוכים הבאים

קיבוץ אל-רום יושב בצפון רמת הגולן, למרגלות החרמונית. מוקף טבע ושקט. הקיבוץ קולט משפחות ומזמין אתכם לקפוץ לביקור.

כיום חיים בקיבוץ מעל 160 משקי בית. נבנו בהרחבה 44 בתים, 3 האחרונים יאוישו בחודשים הקרובים. 

 

לקהילה הקיבוצית מאפיינים ייחודיים, שאפשרו לה להתמודד עם האתגרים 

החברתיים-כלכליים המורכבים של העשורים האחרונים, תוך שינויים והתאמות למציאות ולסביבה המשתנה, ואף לצמוח ולהתחזק. הקיבוצים ממשיכים להוות מסגרת השתייכות ערכית ומשמעותית, המקיימת שותפות חברתית וכלכלית ומהווה מסד למעורבות חברתית בקיבוץ, במרחב הכפרי ובחברה הישראלית. 

 
חינוך, קהילה וטבע באל-רום 
  • באל-רום ישנם מספר גנים, מסגרות חינוכיות ובית ספר יער אחד. חינוך הילדים והנוער חשוב מאוד ואנו משתדלים לספק לילדים שלנו את המסגרת והתמיכה הכי נעימה ובונה שיכולה להיות. לנוער יש גם מסגרות אחר הצהריים – באג  (א’-ג’) וביג-באג  (ד’-ו’)  וכן פעילות נעורון  (ז’-יב’). 
  • הקהילה באל-רום תומכת וחמה, תמיד נכונה לעזרה. חגים, אירועים או סתם מפגשים מתרחשים לעיתים תכופות. תוך דגש על חיבור בין שכבות גילאים, וותיקים, משפחות ונוער. 

למה אל-רום? 

 קיבוץ אל-רום ממוקם בחלקו הצפוני של רמת הגולן, בגובה של 1070 מטר, כ10 ק”מ מהחרמון, השלג תמיד מגיע ובאופן כללי אנו מקבלים מזג אוויר נעים וקריר לאורך כל ימות השנה. הקיבוץ מתפתח ומתקיימת בו קהילה תוססת, מקבלת ומכילה. יש לנו טבע, שקט ובריזה בשפע. יש פה יזמויות וחקלאות, קהילה ותרבות. 

  • אל-רום גובלת עם צדו המזרחי של יער אודם. יער ירוק וקסום שגולש לתוך הקיבוץ. עצים ירוקים וצמחייה פראית מקיפה אותנו ולפעמים עלולים להרגיש בתוך אגדה. (תמונה קהילתית) 

איך מתחילים? 

שלבי הקליטה באל-רום מורכבים מ: 

○ פגישה עם אחראי צמ”ד (צמיחה דמוגרפית) 

○ סופ”ש אירוח והיכרות עם משפחות + חינוך 

○ פגישה עם צוות קבלה/היכרות (3 מראיינים) 

○ אבחון התאמה חברתית וכלכלית 

○ גיבוש המלצה 

○ מעבר למגורים בדירה שכורה בקיבוץ 

○ קבלה בקלפי (לאחר שנת מגורים) 

○ רכישת בית או מגרש  

תהליך הקליטה

מאז 2009, היישוב גדל ב- 8 משקי בית בממוצע שנתי, וכיום חיים כאן מעל 160 משקי בית הכוללים חברים ותיקים, משפחות צעירות, בנים חוזרים ומגוון של גילאים ואנשים מיוחדים. מתכוונים להמשיך כך עוד שנים רבות. בתהליך הקליטה תקבלו את המידע הנחוץ לכם להכיר את הקיבוץ והחיים בו. נתאם לכם מפגשים עם משפחות וגורמי החינוך הרלוונטיים.

 פרטים ליצירת קשר 

שלומית מונטקיו

052-5274704

shlomithalperin0@gmail.com

אודות / חינוך / עסקים ויזמויות / ענפי הקיבוץ

התחברות אל האתר
דילוג לתוכן